Toplu Mail

Firmaların iznini aldıkları abonelerine, duyuru ve kampanyaları elektronik posta yoluyla ulaştırmasına e-mail marketing, e-posta pazarlaması veya toplu mail denilmektedir.. Toplu mail gönderiminin amacı, alıcılara bilgi mailleri göndererek, satışı sıcak tutmaktır.

Toplu mail gönderimi, en uygun fiyatlar yapılan en etkili dijital pazarlama çalışmalarından biridir.. yapılan araştırmalarda kullanıcıların %40'nın her gün düzenli olarak epostalarını kontrol ettiğini göstermektedir. Bu durumun cep telefonunun gelişmesiyle arttığını söyleyebiliriz.

Etkili bir toplu mail gönderimi Nasıl Yapılır?

E-mail marketing de gönderilen tüm maillerin tamamının açılmasını beklemek yanlış olur. Alıcının ilgisini çekecek, fırsat niteliğinde içerikler hazırlamak özellikle email konusunda buna değinmek bu oranın artmasına sebep olacaktır. Ayrıca kişiye özel ismi ile hitap içeren konu başlıkları okunma oranları her zaman yüksek olmaktadır.

Gönderdiğiniz içeriklerde mutlaka mobil uyumlu yani responsive tasarıma sahip olmasına dikkat edin.

Önceki

Hard bounce / Soft bounce nedir?

Sonraki

CSA sertifikası nedir? CSA sertifikası ile emailler inbox a mı düşer?Yorumunuzu Gönderin


Canlı Destek ekibimiz ile birlikte maillerinizi hemen göndermek istermisiniz? Ücretsiz Yeni Üyelik2010 'dan beri kesintisiz hizmet Referanslarımız