Opt-in nedir?

Opt-in başarılı eposta pazarlama işlemleri için önemlidir. Alıcılarınıza email göndermek için email adreslerine mail göndererek izin alma yöntemidir. Bu sayede, alıcının email adresinin aktif olup olmadığını da anlamış olursunuz. Opt-in yoluyla doğrulanmış mail adresleri okunma oranları her zaman yüksek olacaktır.

Eposta pazarlamasına bulunan firmalar, alıcılarına iki yöntem ile yaklaşırlar:

Birincisi yöntem izin almadan alıcılara pazarlama içerikli mailler göndermektir. Bu maillerin %80'i spam olarak algılanır. Alıcı abone olmadığı bir içeriği aldığında bu iletiyi spam olarak işaretleyebilir. Bu durumda inbox'a gelen içerik bile olsa o ileti konusuyla birlikte spam değeri kazanacaktır.

İkinci yöntem izin alınarak yapılan pazarlama gönderileridir. Bu izin web sitesine kayıt esnasında veya bir online form aracılığıyla alınır. Tek başına bu kayıdı almak yeterli değildir. Kayıdın alındığı anda kullanıcıya onay maili göndermek (opt-in) önemlidir. Alıcının bu onay linkine tıklaması ile daha sonra gönderilecek içeriklerin kalitesinin artmasına ve yüksek inbox oranları ile sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Doğru dijital pazarlama unsurlarını uygulayarak, marka değerinizi ve bilininirliğinizi arttırmak için mutlaka opt-in yapılmış onaylı listeler ile çalışın.

Önceki

Excel'den Outlook programı ile ad ve soyad hitaplı toplu mail nasıl gönderilir?

Sonraki

CSA sertifikası nedir? CSA sertifikası ile emailler inbox a mı düşer?Yorumunuzu Gönderin


Canlı Destek ekibimiz ile birlikte maillerinizi hemen göndermek istermisiniz? Ücretsiz Yeni Üyelik2010 'dan beri kesintisiz hizmet Referanslarımız