E-posta Pazarlamaları Başarılı mı?

Kısaca söylemek gerekirse. Evet. Başarılı bir reklam pazarlama yöntemidir. Eposta pazarlaması, tıpkı diğer sosyal medya pazarlaması ve diğer tüm internet pazarlama yöntemleri gibi hızlı bir şekilde alıcıya ulaşmaktadır. Kimi zaman ileti SPAM klasöründe olmasına rağmen, hala başarılı bir internet pazarlama stratejisi olarak görülmektedir.

İşte e-posta pazarlamasının (toplu mail gönderiminin) işe yaradığını gösteren birkaç istatistik:

• 2011 yılında Econsultancy tarafından yapılan bir ankette, katılımcıların % 72'si YG'sinin (Yatırım Getirisinin) iyi veya mükemmel olduğunu söyledi. Organik aramalarla bulunma SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) na oranla daha başarılı sonuçlar alındığını gösterdi.

• Doğrudan Pazarlama Derneği'ne göre, 2010 yılında e-posta pazarlamasının harcanan her dolar için $42.08 yatırım getirisi sağlaması bekleniyor.

• Foresee Results'in 2010 raporuna göre, perakende web sitesi ziyaretleri üzerinde ikinci en büyük etki e-postalar yoluyla oldu. En büyük etki marka tanınırlığıydı.

• MerchantCircle tarafından 8.000'den fazla yerel ABD işletme sahibinin yaptığı bir ankette, e-posta pazarlaması, katılımcıların % 35,8'inin gösterdiği ilk 3 etkili pazarlama stratejisinden biriydi. Sosyal medya ve arama motoru pazarlamacılığı daha yüksek puan aldı.

• Forbes Media, e-postaların ve e-bültenlerin SEO'nun hemen arkasında, dönüşüm üretimi için ikinci en etkili araç olarak kabul edildiğini açıklayarak Şubat / Mart 2009'da Reklam Verimliliği Anketi'ni gerçekleştirdi.

• Dijital Ajanslar Derneği'nden yapılan bir araştırma, marka pazarlamacılarının% 70'inin 2011 yılı için e-posta pazarlamasına yatırım yapmayı planlayacağını ortaya koyuyor.

• Surveyor Campaigner, 2010 yılında, pazarlamacıların% 61'inin 2011 yılında e-posta pazarlama seviyelerini yükseltirken, pazarlamacıların% 33'ünün 2011 yılında tutarlı seviyelerde kalacağını söyledi.

• 2010 yılında, 9. Yıllık Satıcı Araştırması, bazı satıcılara web sitelerinin performansını artırmak için hangi girişimlere odaklanacaklarını sordu. Belirtilen% 79 ile en çok yanıt “daha fazla hedeflenmiş e-posta gönder” idi.

• 2009 yılında yapılan çeşitli araştırmalar, satıcıların e-posta pazarlama ve hedefleme bütçelerini artırma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Burada görebileceğiniz gibi, birçok şirket e-posta pazarlama kampanyalarına yatırım yapıyor. Paralarını harcamaya hazırlar çünkü yatırımlarının geri dönüşünü gördüler.

Sorduğumuz ilk soru “E-posta Pazarlaması Doğru Çalışıyor mu?” Ancak bunu daha da iyi anlamak için, kendimize sormamız gereken şey e-posta pazarlamasının nasıl işlediğidir. Bu kadar iyi çalışmasının birkaç önemli nedeni vardır:

• Kitleleri hedefleyebilirsiniz

• Pazarlamanız veriye dayalıdır (demografik veriler, hedeflenen kitleler, e-posta oluşturma vb.)

• Doğrudan satabilirsiniz

• İlişkiler, güven ve sadakat oluşturabilirsiniz

• Pazarlama ve satışlarınız diğer kanallardan desteklenir.
 
Toplu Mail Gönderimi ve hizmetlerini uygulayan kimi şirketler, gönderimlerinde işletmelerin daha iyi verim almaları için çeşitli demografik özellikleri hedeflemelerinde kullanırlar. Buna ek olarak, belirli kişiler için e-postaları kişiselleştirebilen daha da gelişmiş özellik ve teknikler kullanırlar. Bu da müşteri ile daha samimi bir iş ilişkisi ve markaya bağlılık oluşturmaya yardımcı olmaktadır.

E-posta pazarlama kampanyalarınız, hem mevcut hem de potansiyel müşterilere e-posta gönderdikten sonra da izlenebilmektedir. Veriler; Web analizi, indirmeler, link tıklamaları, arama sorguları ve promosyon etkinliklerine ve çevrimdışı mağazalara yapılan ziyaretler gibi çeşitli yollarla anlık analiz edilebilir.

E-posta pazarlaması (toplu mail) göründüğü kadar kolay mı?

E-posta pazarlaması, bir e-posta listesindeki binlerce kişiye tek ve standart bir mail göndermek kadar basit değildir. Bu yapılan içeriğin kalitesi ve email adreslerinin aktif ve çalışır olması önemlidir. Herkesin gönderdiğiniz iletiyi okumasını sağlamak neredeyse imkansızdır, ancak uygulayacağınız doğru mail pazarlama stratejileri ile alıcıların bunları okuma oranlarını arttırabilirsiniz.

En önemli konu izinli email listelerine gönderim sağlamaktan geçer. Bir alıcıya e-posta göndermeden önce, mutlaka onun iznine sahip olmalısınız. Değilse, spam suçlamalarına maruz kalabilirsiniz. Spam, binlerce kişiye aynı anda gönderilen, istenmeyen toplu bir ticari e-postaların adıdır. Spam ile suçlanıyorsanız, bunlar olabilir:

• E-posta hesaplarınız kapatılabilir

• Web siteniz kapatılabilir (alan adınız kapatılabilir)

• İtibarınız ve markanız zarar görebilir

Bu nedenle doğru stratejiler ile eposta pazarlaması yapmak için konusunda uzman ekiplerden destek almak önemlidir.

Önceki

Unsubscribe nedir?

Sonraki

CSA sertifikası nedir? CSA sertifikası ile emailler inbox a mı düşer?Yorumunuzu Gönderin


Canlı Destek ekibimiz ile birlikte maillerinizi hemen göndermek istermisiniz? Ücretsiz Yeni Üyelik2010 'dan beri kesintisiz hizmet Referanslarımız