Haftanın en çok mail okunan günleri

Haftanın En Etkili Mail Gönderim Günleri

Etkili Click Through Rate (CTR) sonuçları almanız için toplu mail gönderimlerilerinizde doğru gün ve doğru saatlerde gönderi yapmanız önemlidir.

Click Through Rate (CTR) Ne demek?

Gönderdiğiniz maillerin toplam okunma ve toplam link tıklamalarının arasındaki oranına verilen sonucudur.

Click Through Rate (CTR) Mail tıklama oranları nasıl hesaplanır?

Maillerinizin toplam link tıklamasını toplam görüntülenmenin bölünmesiyle hesaplanır.Örneğin: İletiniz 10.000 kişi tarafından görüntülediyse ve 100 alıcı tarafından tıkladıysa (Tekil), Bu durumdaki CTR sonucu 100 / 10.000 = 0.01 ve %1 sonuç olacaktır.

Global değerde yapılan istatistikler sonucunda en fazla mail okunması alınan günler sırasıyla Salı, Perşembe, Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar ve Cumartesi olduğu görülmüştür.


İlk 1 saat içerisinde toplam okunma oranlarınızın ortalama %24 'ünü almaktasınız. 2-4 saat de %8, 5-15 saat %3 ve 16-24 saat arasında %1 oranlar gelmektedir.


En etkili gönderi saatleri ise sabah 09:00-15:00 ve öğlen saatleri olarak belirlenmiştir. .

Önceki

mail reklam hizmeti

Sonraki

CSA sertifikası nedir? CSA sertifikası ile emailler inbox a mı düşer?

1 yorum


  1. farklı bir toplu mail firması kullanıyoruz ancak sitenizi de takip ediyorum. açıklayıcı ve faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz. teşekkür ederiz. En kısa sürede sizlerle çalışmayı düşünüyoruz :)

    mehmet - 2017-04-16 12:53:02


Yorumunuzu Gönderin


Sistemimizi Canlı Destek ekibimiz ile birlikte ücretsiz denemek istermisiniz? Hemen Ücretsiz Dene2010 'dan beri kesintisiz hizmet Referanslarımız